Головна сторінка компанії Говерла
RU
UA

02.06.2017 07:15

Ремонт радіаторів: особливості, причини та методи проведення

Радіатор автомобіля

Радіатор автомобіля виконує функцію зниження температури рідини, що циркулює в системі охолодження двигуна. Найчастіше радіатор розміщений на передній частині капоту. Під час руху автомобіля крізь нього проходить величезна кількість повітря, яке і забирає надлишок тепла. Радіатор складається з металевих елементів: пластин і трубок. Ці деталі призначені для збільшення площі контакту з повітрям. Серцевина радіатора являє собою систему овальних латунних трубок. По них циркулює охолоджувальна рідина (антифриз). У верхній коробці елементу розміщена герметична пробка з впускним і випускним клапаном. Рух рідини здійснюється за допомогою спеціальної регулювальної помпи з лопатями.

Кожна деталь автомобіля має свій ресурс. Не є винятком і елементи системи охолодження. Радіатор з часом засмічується. Поломки також трапляються через удари щебенем на дорозі, в результаті аварійних зіткнень та з інших причин. Головне - вчасно виконати ремонтні роботи, і тоді невелика прикрість не призведе до важких наслідків для мотора. Через неполадки з системою охолодження може постраждати як бензиновий двигун, так і дизель, тому що радіатор у будь-якому випадку відіграє важливу роль. При його несправності мотор швидко перегрівається, а це може призвести до серйозних пошкоджень.

Причини несправностей

 

Зупинимося детальніше на причинах, через які ремонт радіаторів довгий час залишається однією з найбільш популярних послуг автоцентру Говерла. По-перше, ця деталь працює під тиском і регулярно зазнає різких перепадів температур. Такі жорсткі умови роботи згубно діють на елементи, що виготовлені з пластику, зокрема може потекти бачок. По-друге, радіатор автомобіля відмовляється нормально функціонувати при витоку охолоджувальної рідини. Витік може трапитися в результаті розгерметизації слабких місць: з'єднань трубок, бачків, швів на трубках і гумових ущільнювачів. По-третє, при невеликому лобовому зіткненні теж трапляються неприємні пошкодження. Виправити незначну деформацію чи порушення герметичності можна швидко і досить недорого. Головне - звернутися до кваліфікованого фахівця. Ремонт радіаторів, що включає рихтування та усунення невеликих пробоїв з перевіркою герметичності, найчастіше є доцільним та економічно обґрунтованим.

Ремонт радіаторів або заміна?

 

Якщо пошкодження локальні, а сам радіатор ще досить новий, то є сенс його ремонтувати. Це дозволить заощадити пристойну суму в порівнянні із заміною деталі. Коли ушкодження істотні (зруйновані «стільники», розколоті бачки, спостерігаються значні деформації) доводиться йти на кардинальне оновлення системи охолодження. В принципі, ремонт радіатора, який вже проситься на смітник, можливий, але витрати в такому разі будуть істотнішими, ніж при покупці нової деталі.

Профілактика та ремонт радіаторів

 

Щоб уникнути ремонтних робіт, потрібно вчасно міняти охолоджувальну рідину, і при необхідності промивати радіатор. Такі заходи допоможуть уникнути несподіваних поломок на дорозі. Порушення роботи системи охолодження призводить до закипання рідини, утворення парових пробок чи надлишкового тиску. В результаті пластик втрачає свою щільність і тріскається. Один з важливих факторів, що сприяє правильній та безперебійній роботі двигуна - це радіатор, в якому справно циркулює охолоджувальна рідина. Неполадки - привід терміново звернутися до фахівців. Майстри автоцентру Говерла нададуть оперативну допомогу: закриють пробоїни, відремонтують пластикові бачки або замінять їх на алюмінієві, відновлять патрубки, виконають будь-які інші роботи. В кінці радіатор вакуумують і заливають антифриз, після чого можна на 100% бути впевненим, що автомобіль готовий до подорожей. Також на СТО Говерла надають комплексні послуги з ремонту та технічного обслуговування: проводять діагностику підвіски, ходової, рульового управління і т.д. Для покупки запчастин ви можете звернутися до наших офлайн центрів по Україні (Хмельницький, Тернопіль, Вінниця, Кам'янець-Подільський). Точні координати можна дізнатися у розділі «Контакти». Незабаром також планується відкриття інтернет-автомагазину.