Головна сторінка компанії Говерла
RU
UA

15.12.2016 19:15

Заміна технічних рідин у автомобілі

Заміна рідини в автомобілі на СТО

Всі рідини, які використовуються у сучасному автомобілі, мають рекомендований термін придатності. Період використання того чи іншого технічного продукту, як правило, регулюється або часовим відрізком, або ж кількістю кілометрів пробігу. По досягненню однієї з двох умов рідина втрачає свої корисні властивості і її потрібно замінити.

Заміна рідини гідропідсилювача керма

 

Гідравлічний підсилювач керма (скорочено ГУР) служить для полегшення фізичних зусиль водія по управлінню автомобілем.

ГУР — це система, що складається з декількох елементів:
 

  • насоса;
  • розподілювача;

  • спеціального мастила;

  • гідроциліндра.

 

Період використання мастила ГУР залежить від інтенсивності експлуатації автомобіля. Якщо машина за рік проходить 10-20 тисяч км, то рідину бажано замінювати раз на 2-3 роки. Показником необхідності заміни вважається помутніння і наявність домішок у продукті. Для аналізу необхідно відкрити бачок гідропідсилювача керма і крапнути кілька крапель на світлу поверхню (можна використати для цього пластик або скло). Професіонали відразу ж визначають стан мастила. Для порівняння можна використати краплю свіжої рідини з каністри. Запах горілого — погана ознака. Заміну краще не відкладати у довгий ящик, тому що це може призвести до серйозної поломки.

 

Пам'ятайте: використовуйте рідину ГУР, рекомендовану виробником вашого автомобіля. Якщо система управління працює через гідропідсилювач, не забувайте, що не можна утримувати кермо у крайньому положенні більше 5 секунд. Це викликає перегрів мастила, і ГУР може повністю вийти з ладу.

Заміна мастила у двигуні

 

Мастило зливають через отвір картера двигуна. Процес проходить порівняно швидко і займає не більше 5-10 хвилин. Повністю злити речовину не вийде. Зазвичай 2-3% старого мастила залишається в моторі. За кольором мастила і наявністю домішок визначають потребу у промиванні системи. Після цього заливається нова рідина і ставиться чистий фільтр.

Рекомендовані терміни заміни масла в українських реаліях — кожні 10-15 тисяч кілометрів. Досвідчені майстри дають більш коротку відповідь: «Чим гірші умови експлуатації, тим раніше». Якщо ви часто перевантажуєте автомобіль, потрапляєте у затяжні пробки, пересуваєтеся по гірській місцевості, то фахівці рекомендують скорочувати термін на 25-30 відсотків.

Заміна антифризу

 

У сучасних автомобілях охолоджуюча рідина (антифриз) забирає зайве тепло з двигуна. В процесі експлуатації антифриз старіє і починає пінитися всередині системи. Піна погіршує контакт рідини з металом. Тепло від двигуна передається погано, і це може стати першопричиною перегріву. Крім цього, у старого антифризу підвищується температура замерзання, і взимку він навіть може перетворитися на лід. Втрачаються і змащувальні властивості, що викликає підвищений знос водяного насоса і вихід його з ладу. Фахівці рекомендують міняти антифриз на СТО, тому що у різних автомобілів різні особливості заміни. Наприклад, речовину зливають не тільки з системи охолодження, але ще й з блоку двигуна. У деяких випадках промивають радіатор, відкачують повітря, додатково перевіряють опалення салону, роботу вентиляторів.

 

Фахівці СТО «Говерла» проведуть заміну рідини ГУР, мастила, антифризу, а також виконають ремонт гальмівної системи автомобіля швидко і якісно. Записатися на автосервіс онлайн можна на головній сторінці нашого сайту. Звертайтеся, ми завжди раді вам допомогти!