Головна сторінка компанії Говерла
RU
UA

17.11.2016 14:58

Ремонт гальмівної системи автомобіля. Як працюють дискові та барабанні гальма?

Дискова гальмівна система автомобіля

Гальмівна система автомобіля складається з приводу і механізму, при цьому привід виконує функцію керування механізмом. У сучасних авто найбільш поширеними є дискові гальма. Спосіб їх роботи полягає в притисканні спеціальних накладок до диску за допомогою гальмівної рідини. Барабанні гальма працюють по іншому методу: колодки за допомогою пружин притискаються до стінок усередині барабана. Як правило, система має додатковий запасний контур аварійної зупинки, що застосовується у разі відмови основного. Справна робота дискового або барабанного механізму має пряме відношення до збереження життя пасажирів і водія, тому своєчасний ремонт гальмівної системи — це одне з першочергових завдань автосервісу.

В яких випадках виникає необхідність ремонту гальмівної системи?

 

Досвідчений водій тонко відчуває нехарактерні зміни в роботі автомобіля. Ось як виглядають ознаки несправності системи гальмування:

 

  • занадто жорстке або занадто вільне натиснення педалі гальма;

  • нехарактений стукіт при зупинці авто;

  • відхилення машини від траєкторії руху при натисканні педалі;

  • колеса важко прокручуються рукою;

  • «вищання» при гальмуванні;

  • западання гальмівної педалі.

     

Менш очевидний симптом — це нерівномірне або клиноподібне зношування колодок. Стерта стара колодка менш ефективно притискається до поверхні контакту, її опір знижується, а гальмівний шлях машини збільшується. При ігноруванні неполадок стерті колодки можуть завдати значних пошкоджень дискам або барабанам, що в результаті обходиться автолюбителю у чималу суму. Саме тому необхідно дотримуватися умов технічної експлуатації і регулярно проводити комплексне техобслуговування авто.

 

СТО «Говерла» якісно і швидко виконає всі види робіт по ремонту гальмівної системи. Заміна колодок, дисків, барабанів, гальмівних шлангів, а також будь-які види робіт з антиблокувальним механізмом легко і точно проводяться в нашому сервісному центрі завдяки застосуванню комп'ютерної діагностики автомобіля. Досвідчені техніки і механіки за короткий термін приведуть усі деталі вашого “залізного коня” до повного порядку. Приїжджайте, ми завжди раді допомогти в рішенні будь-яких проблем з вашою машиною. Для заощадження часу та щоб уникнути черги на СТО рекомендуємо записатись на обслуговування онлайн на нашому сайті.