Головна сторінка компанії Говерла
RU
UA

14.11.2016 16:22

Види автомобільних фільтрів. Заміна фільтрів у автомобілі

Заміна фільтрів у автомобілі
Машина, як і будь-який механізм, створений руками людини, вимагає постійної уваги і догляду. Своєчасна заміна фільтрів у автомобілі дозволяє продовжити безпроблемну роботу двигуна, і служить профілактичним заходом при проведенні технічного обслуговування. На сьогоднішній день в автотехніці використовуються такі види очисних елементів:
 
 • паливний,
 • масляний,
 • повітряний,
 • салонний,
 • сажовий.
   
Всі вони, за винятком сажового, підлягають заміні після закінчення терміну використання.

Паливний фільтр

 

Найбільш поширеними є такі види паливних фільтрів:

 

 • магістральні (розташовані в паливній магістралі);

 • погружні (встановлюються у паливний бак).

Якість вітчизняного бензину не ідеальна, тому багато досвідчених майстрів радять скорочувати термін служби деталі приблизно на третину в порівнянні з рекомендаціями виробника. Забруднення елементу призводить до небажаних наслідків:
 

 • зниження потужності;

 • зношення деталей двигуна.

У разі сильного забруднення фільтра автомобіль може взагалі не завестися.

Масляний фільтр

 

Масляні фільтри видаляють домішки зі змащувальної системи авто. Забруднення, що потрапляють з навколишнього середовища або утворюються під час експлуатації двигуна, відділяються за допомогою пористого паперу. Замінюють елемент, як правило, одночасно із заміною мастила. Період його експлуатації — 10-15 тис. км пробігу. Виробники вказують більш точний інтервал.

Повітряний фільтр

 

Для переробки 1 літру бензину потрібно приблизно 10 тисяч літрів повітря. Пил, комахи, різноманітні тверді частинки можуть викликати неполадки в роботі двигуна. Тому повітря, яке потрапляє до двигуна з атмосфери, очищується спеціальним листом паперу, складеним «гармошкою». Краї паперу обмежені ущільнювачами.

Навіщо потрібен салонний фільтр?

 

Ця деталь очищує повітря, що надходить в салон автомобіля. Елементи можуть бути звичайними, без наповнювача (такі уловлюють тільки пил), і більш складними — з вугільним наповнювачем. Вугілля вловлює не тільки пилюку, але й інші шкідливі частинки (наприклад, дим, сажу, навіть неприємні запахи). Не слід забувати — чим частіше ви змінюєте касети з наповнювачем, тим чистіше повітря, яким ви дихаєте.

Сажові фільтри

 

Це «екологічні» елементи, що піклуються про навколишнє середовище. Вони вловлюють сажу і тверді частки у вихлопних газах автомобіля. Термін їх використання дорівнює терміну служби двигуна. Монтаж таких деталей на дизельні авто — це одна з умов відповідності міжнародним стандартам Євро-5.

 

СТО Говерла проведе якісну заміну всіх фільтрів автомобіля, запропонувавши деталі на вибір від різних виробників. Запишіться на сервіс онлайн, приїжджайте до нас на СТО, і ми подбаємо про вашу машину!