Головна сторінка компанії Говерла
RU
UA

29.09.2016 20:55

Навіщо і як часто проводиться чистка форсунок інжектора?

промивка форсунок інжектора

Проблеми з інжектором та шляхи їх вирішення

 

Форсунками називаються клапани для точної подачі і розпилення палива. У процесі роботи деталі засмічуються, і через кожних 20-30 тис. км пробігу їх необхідно прочищати. Спочатку витрата палива без видимих ​​причин збільшується, потім з'являється нехарактерний неприємний запах відпрацьованого диму, детонація, погано запускається мотор, один або пара циліндрів перестають працювати на холостому ходу.

Існує 2 способи вирішення проблеми:

  • промивка рідиною;
  • ультразвукове очищення.

Що вибрати: рідина або ультразвук?

При використанні рідини для чистки форсунок деталі не знімають з машини. До системи підключається промивна установка, за допомогою якої рідина впливає на клапани інжектора і розчиняє засмічення. Ефект найбільше залежить від якості використовуваної рідини. Систему подачі палива відключають під час роботи, щоб стороння речовина не потрапило в бензобак. Спосіб корисний також тим, що рідина розчиняє нагар в камері згоряння.

При ультразвуковому методі деталі знімають. Потім розпилювачі занурюють в очисний розчин, крізь який проходить ультразвук. Для проведення процедури використовують спеціальний стенд. Цей метод набагато ефективніше, ніж попередній. Ультразвук справляється навіть з дуже сильним забрудненням, але ніякого бонусного очищення інших деталей автомобіля (як при використанні рідини) не відбувається.

Чистка дизельних форсунок

Дизельні розпилювачі палива працюють в умовах контрасту температур під високим тиском. Забруднення, які виникають в процесі охолодження, значно погіршують показники пропускної здатності каналу. Тому фахівці рекомендують проводити чистку форсунок дизеля раз на 10-15 тис. км. пробігу. При промиванні розпилювачів використовують речовину під назвою "сольвент". Для очищення на стенді деталі демонтують. При невеликому забрудненні або в цілях профілактики мотор підключають до спеціальної промивної установки.

Чистка форсунок після кожних 20 тис. км. пробігу - ефективний спосіб зберегти розпилювачі інжектора у відмінному стані на довгі роки. Звертайтеся на СТО «Говерла», і ми проведемо промивку форсунок будь-якої марки швидко і якісно!