Головна сторінка компанії Говерла
RU
UA

07.06.2018 14:02

Їдемо в автосервіс, або про що нам говорять індикатори на панелі приладів

Індикатори приладовій панелі автомобіля

Світлові індикатори на приладовій панелі автомобіля, виконуються у вигляді піктограм. Вони призначені для інформування водія про зміни в стані пристроїв автівки, необхідності виконати ті чи інші дії самостійно, або відвідати автосервіс. Фахівці автосервісу рекомендують не залишати без уваги несподівано засвітилися малюнки червоного і жовтого кольору

У сучасних автомобілях, що обладнані комп'ютерним дисплеєм, причина з'явлення сигналу на приладовій панелі іноді розтлумачується текстом, також значення кожного символу наведено в інструкції з експлуатації, а приймальники автосервісу кваліфіковано розкажуть про кожен символ приладової панелі. На жаль, не кожна автомайстерня оснащена діагностикою, а брендові автосервіси працюють тільки з одним виробником.

Найліпший автосервіс перевірить будь-який автомобіль, а майстерня по ремонту автомобілів, що входить до складу автосервісу, усуне локалізовані несправності в найкоротшій термін. У Хмельницькому, наприклад, таким умовам відповідає автосервісний центр «Говерла»..

Зовнішній вигляд індикаторів

Індикатори мають вигляд малюнків та абревіатур різного кольору. Нормальний стан індикаторів — вимкнено. Включений індикатор сигналізує о спрацьовуванні датчика системи, або відгукується на дії водія, який штучно змінив стан пристроїв. Наприклад, індикатор «Дальнє світло фар» включається одночасно з цим режимом, а символ № 53 «Рівень пального» включається, коли залишок палива в бензобаку нижче критичної позначки.

Кодування індикаторів кольором

Індикатори червоного кольору вимагають негайних дій щодо усунення причини, що викликала їх світіння. Ці індикатори пов'язані з безпекою водія і пасажирів, критичними станами двигуна, гальмівної та інших систем, несправність яких перешкоджає експлуатації автівки. Спрацьовування деяких важливих індикаторів передбачає зупинку автомобіля, та виклик евакуатора, для транспортування в автомайстерню.

Індикатори жовтого кольору пропонують якомога найшвидше відвідати автосервіс з метою усунення несправності, але не забороняють експлуатацію автомобіля.

Індикатори синього, білого або зеленого кольору інформують о штатном включенні окремих агрегатів та вузлів, втручання фахівців автосервісу не потрібне.

Значення деяких піктограм

Індикатори, що забороняють експлуатацію

 

Якщо світиться один з цих знаків, бажано зупинити авто, викликати евакуатор, і прямувати тільки до найближчого гарного автосервісу. Подальша робота двигуна, або рух машини, має призвести до серйозної поломки, або до створення аварійної ситуації на дорозі.

Номер піктограми Про що вона сигналізує Альтернативний знак
№ 40 Несправності гальм «BRAKE»
№ 5 Гальмівні колодки потребують заміни -
№ 48 Перегрів двигуна -
№ 62 Двигун працює зі перебоями «CHECK»
№ 57 Низький рівень або недостатній тиск масла -
№ 32 Неполадки при зарядці акумулятора -
№ 54 Червоний – поломка в коробці передач
Жовтий – перегрів коробки передач
-

Індикатори №№ 62, 54 і 57 говорять про необхідність терміново подати замовлення на обслуговування двигуна. Включення сигналів № 5, 40 і 49 — потрібен ремонт гальмівної системи.

Якщо на приладовій панелі засвітився невідомий водієві червоний індикатор, зателефонуйте +38(0382)710415 в автосервіс «Говерла», розташований у Хмельницькому на проспекті Миру, 41. Сертифіковані провідними автовиробниками Європи і Азії майстра автосервісу «Говерла» швидко і якісно ліквідують будь-яку проблему, що виникла у дорозі.

Індикатори, що вимагають дій.

Якщо світиться один з цих значків, водій повинен негайно усунути причину.

Номер піктограми Про що вона сигналізує Альтернативний знак
№ 59 Відкритий багажник -
№ 51 Відкриті двері -
№ 52 Відкритий капот -
№ 31 Включені стоянкові гальма -
№ 30 Не пристебнутий ремінь безпеки -
№ 53 Неприпустимо низький рівень палива в баку -
№ 16 Система круїз – контролю виявила перешкоду -
№ 4 Низький рівень рідини омивання скла -

Ці символи не вимагають візиту до автосервісу, тому що легко усуваються на місці.

Індикатори які попереджають про те що потрібно їхати до автомайстерні

Попереджувальні піктограми червоного або жовтого кольору.

Номер піктограми Про що вона сигналізує Альтернативний знак
№ 21 Низький тиск в шинах -
№ 38 В кабріолеті несправна система зсувного даху -
№№ 13, 14, 15 Проблеми з дистанційним ключем -
№ 49 Проблеми в системі ABS -
№ 2 Несправність гідравлічного підсилювача керма -
№ 29 Перегрів каталізатора -
№ 39 Несправність подушки безпеки «SRS»
№ 60 Несправність в системі стабілізації -
№ 55 Несправність круїз – контролю -
№№ 35, 36 Фари потребують регулювання -

Сучасні автівки оснащуються бортовим комп'ютером, великою кількістю датчиків та системами електронного керування агрегатами. Поява символів з гайковим ключем, аналогічних №№ 34 або 43, майже завжди говорить про необхідність зробити ремонт електрообладнання авто.

Індикатори правильної роботи систем авто

Зелені, білі або жовті піктограми попереджають водія про включення і нормальну роботу автомобільних пристроїв. Не вимагають додаткових дій, зупинення, або автосервісної діагностики машини.

Номер піктограми Про що вона сигналізує Альтернативний знак
№ 1 Протитуманні фари включені -
№ 3 Задні протитуманні фари включені -
№ 20 Включено дальнє світло -
№ 7 Аварійна сигналізація, сигнал правого (лівого) повороту включені -
№ 6 Круїз – контроль включений -
№ 63 Обігрів заднього скла включений -

Приводом візита до майстерні по ремонту автомобілів може стати відсутність індикації. Наприклад, при включенні дальнього світла фар відповідний індикатор не світиться. Навіть така невелика несправність вимагає перевірки, на яку в автосервіс «Говерла» можна записатися за телефоном +38(0382)710415, або через інтернет, в режимі онлайн. Форма для електронного запису розташована на офіційному сайті автосервісу https://www.goverla.biz.ua/

Уникальные индикаторы гибридных машин

Номер піктограми Про що вона сигналізує Альтернативний знак
№ 46 Включений економний режим «ЕСО»
«MAIN» Несправність високовольтної батареї -

Унікальні індикатори дизельних автомобілів

Номер піктограми Про що вона сигналізує Альтернативний знак
№ 11 Включені свічки накалу -
№ 25 Несправність сажового фільтра -
№№ 41, 50 Вода в паливі -
«EDC» Несправність електронної системи уприскування палива
(Electronic Diesel Control)
-
«T-BELT» Проблеми з ременем газорозподільного механізму
(ГРМ)
-

Висновок

Виробник обладнує свої авто інтуїтивно зрозумілими індикаторами, більшість з яких уніфіковано. Але в кожній машині можуть бути свої, унікальні індикатори, значення яких треба шукати в керівництві по експлуатації авто. Деякі індикатори спалахують на більш, ніж одну проблему, і точну відповідь, що саме несправне, дасть тільки комп'ютерна діагностика в автосервісі.

Наприклад, індикатор № 62 («CHECK»).

Індикатор сигналізує про проблеми в двигуні, але не конкретно, а загалом. Спрацьовування індикатора «CHEСK» може викликатися причинами, які усуваються самостійно: неякісним паливом, або негерметичній кришкою бензобака. Паливо треба виробити, кришку бензобака затягнути, і не забувати її періодично замінювати на нову.

Але проблеми можуть бути й досить серйозними. Сигналізацію «CHEСK» викликає неправильна робота газорозподільного механізму, відмова датчика кисню (лямбда – зонд), несправність каталізатора вихлопних газів, вихід з ладу датчика масової витрати повітря, вироблення ресурсу і відмова свічки. Комп'ютер, отримуючи неправдиві показання датчиків, але вважаючи їх достовірними, буде змінювати режими двигуна. Збільшиться витрата пального, впаде потужність двигуна, а при несправності ГРМ можливо важке пошкодження мотора.

Порада може бути тільки така: якщо на приладовій дошці з'явилася незнайома індикація червоного або жовтого кольору, негайно телефонувати в «Говерлу» +38(0382)710415 і записуватися на діагностику до фахівців центру https://www.goverla.biz.ua/

Витрачені півгодини часу і невелика сума попередять можливий ремонт, який може в майбутньому коштувати кілька тисяч, та потребуватиме не одну добу в автомайстерні.