Головна сторінка компанії Говерла
RU
UA

29.09.2017 13:45

Про що говорять звуки мотора

дивні звуки мотора

Всі автомобілі створюють шум, який є частиною транспортного засобу. Гул не обов'язково означає, що щось не так з машиною, але незнайомий стук під капотом може налякати та збити з пантелику будь-яку людину. Не кожен може добре розбиратися в складній системі двигуна, щоб точно знати, турбуватися про цю проблему чи ні. Давайте обговоримо деякі з причин шуму, які вважаються найбільш поширеними.

Гуркіт від клапанів

Шум від гідравлічних клапанів схожий клацання, яке зазвичай вщухає, коли ви піднімаєте оберти двигуна. Причиною часто є надмірний проміжок між клапанами або несправний гідравлічний штовхач. Щоб перевірити клапани спершу потрібно охолодити мотор. Для регулювання використовуються спеціальні щупи, які вставляються між штоком і коромислом. Якщо це не вирішить проблему, потрібно замінити клапани. Таку роботу краще довірити фахівцеві з ремонту автомобілів.

Шум підшипника колінчастого вала

Гул підшипника колінчастого вала може бути викликаний низьким тиском масла, яке пошкоджує поверхню підшипника і може в кінцевому результаті пошкодити сам колінчастий вал. Цей тип шуму зазвичай схожий на гуркіт. Якщо цей звук чути, надзвичайно важливо, щоб двигун не запускався знову до тих пір, поки масляний піддон не буде знятий, і підшипники колінчастого вала не будуть перевірені. Якщо ви продовжуєте запускати мотор з такою проблемою, ви скоріше за все спричините серйозний збій двигуна, який буде неможливо відновити. У багатьох випадках двигун може бути збережений, якщо колінчастий вал не пошкоджений. Механіки усунуть проблему, замінивши підшипники та вирішивши проблему з тиском масла.

Шум ланцюга ГРМ

Ланцюг газорозподільного механізму з'єднує колінчастий вал з розподільним валом, щоб забезпечити своєчасне відкриття клапанів. Зазвичай він утримуються гідравлічним натягувачем. Згодом ланцюг ГРМ піддається зносу і виходить з ладу. Як варіант - відпадає один з зубців ланцюга, через що він починає просковзувати та викликати гул. Може знадобитися заміна гідравлічних натяжних пристроїв та ланцюгів.

Шум від механізму газорозподілу

Зазвичай ви чуєте цей гул під час прискорення автомобіля. Більшість людей називають це дзвінким звуком. Цей гуркіт виникає через те, що паливно-повітряна суміш в циліндрі двигуна запалюється передчасно. Якщо запалювання відбувається до того, як поршень досяг вершини його ходу, це називається передчасним запалюванням, воно здатне пошкодити поршні, клапани й шатуни. Однією з причин може бути неправильно вибране паливо.

Шум від водяної помпи для автомобіля

Водяний насос є частиною автомобіля і відповідає за систему охолодження двигуна. Завдання водяного насоса полягає в тому, щоб охолодити двигун за допомогою охолоджуючої рідини, що, в свою чергу, допомагає переконатися, що мотор не перегрівається. Охолоджуюча рідина допомагає підтримувати низьку температуру мотора. Коли виникає проблема з водною помпою, двигун починає нагріватися. Ви почуєте дивні скрипучі звуки, які лунають з моторного відсіку. Гуркіт збільшуються і зменшуються в міру збільшення і зменшення обертів двигуна.

Також читайте про ремонт коробки автомат в нашій статті - Про що може розповісти шум в передній підвісці?